Duty | Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı - Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

 

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım?

Bu konuda arka arkaya pek çok cümle sıralayabiliriz. Ama içlerinde en önemlisi ya da ilk sırada yer alanı, şüphesiz, İngilizce ya da öğrenmeye çalıştığınız dilin konuşulduğu şehirde bulunmaktır. En az birincisi kadar önemli olan bir diğer cevap ise, mesleki ve akademik olarak önünüze koyduğunuz hedeflere çok daha hızlı ulaşmanızı sağlamasıdır. İyi bir İngilizce, kaliteli bir eğitim ile desteklendiğinde hedeflerinize ulaşmanız için hiçbir engel kalmamış demektir. Hedef ve çaba, gönlünüzdeki mesleğe ulaşmak için en iyi iki yardımcı elemandır. Tıpkı İtalyan yazar Susanna Tamaro’nun dediği gibi yüreğinizin götürdüğü yere gitmek için hayallerinizi ertelemeyin. (Bir ipucu daha! Yurtdışı eğitimi asla düşündüğünüz kadar pahalı değil.) Bu konuda, yaşınız kaç olursa olsun, yurtdışında eğitim almaya karar verdiğinizde mutlaka eğitim danışmanlarına başvurun, konuşun, tartışın, düşünün… Sonra yine düşünün! Yurtdışında eğitim almanın hayallerinizdeki mesleğe ulaşmak için en iyi yollardan biri olduğunu asla unutmayın. Şimdi diğer önemli nedenlere birlikte göz atalım.

Kariyerinizi zenginleştirmek

Yurtdışında eğitim almanın en iyi taraflarından biri de, kariyerinize katacağı sonsuz zenginliktir. Yurtdışında olmak, bir yandan eğitiminiz devam ederken diğer yandan kariyerinizi geliştirecek iş olanaklarına sahip olmanızı sağlayabilir. Dilinizi ya da eğitim aldığınız mesleği geliştirmek için -bu hedefinizle de çok ilgilidir- üniversitenin olanaklarından yararlanabilir, pek çok kurumun eğitim ya da seminerlerini takip edebilir, diğer kurumların söyleşi ya da etkinliklerine katılabilirsiniz. Tüm bunlar, eğitiminiz boyunca mesleğinizdeki bilgi düzeyinizin artmasına yardımcı olacaktır. Unutmayın ki, büyük holdingler ya da iş sahipleri için, mesleki eğitimin yanı sıra kişisel ve kültürel gelişmişlik de çok önemlidir. Yurtdışında kendinize katacağınız her artı, diğerlerinin birkaç adım önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Gün boyu İngilizce konuşmak

Şimdi, yurtdışında eğitim almanın en önemli nedenlerinden ve tabii ki faydalarından birine gelelim: Gün boyu İngilizce konuşmak! Diyebiliriz ki, eğer gün boyu İngilizce konuşma şansına sahipseniz Define Adası’nın hazinelerini bulmuşsunuz demektir! Yurtdışında eğitim almanın gerçek avantajı, gün boyu etrafınızın İngilizce konuşan -hatta çoğu zaman bu diller İtalyanca, İspanyolca, Fransızca gibi çoğalacaktır- insanlarla çevrelenmiş olmasıdır. Bir dili öğrenmenin en iyi yollarından biri de dile maruz kalmak, yani okulda, evde, sokakta bu dili duymak ve konuşmaktır. Böylece öğrenmeye çalıştığınız ama ilerlemekte zorlandığınız İngilizce bir anda inanılmaz kolay bir lisana dönüşecektir. Ve ülkenize döndüğünüzde bavulunuzda iki önemli diploma olacaktır: Birincisi eğitim diplomanız, ikincisi ise doğal İngilizce eğitiminiz! Her ikisinin de hazine değerinde olduğunu asla unutmayın.

Kültürlerarası ilişkiler ve farklı bakış açıları

Şüphesiz, artık neredeyse sınırları olmayan bir dünyada yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz yüzyıl, teknolojinin devasa imkânlarından yararlanmamızı sağlıyor. Fakat kilit bir bilgiye ihtiyacımız var: İngilizce hatta birkaç başka dil konuşmak! Bu önemi tartışılmayacak bir konu… Bununla birlikte yeterli seviyede ve çok daha kısa sürede dil becerilerinin geliştirilmesinin yolu, yurtdışında eğitim almaktan geçiyor. (Bu da 2+2=4 kadar somut bir gerçek!) İngilizcenin, bu dilin konuşulduğu topraklarda yaşayarak ve eğitim alarak öğrenilmesi, yanı sıra kültürlerarası ilişkilerin de gelişmesini sağlıyor. Farklı kültürlere sahip insanlarla bir arada olmak, yeni değerler ve bakış açılarını öğrenmek, aslında hayatınıza katacağınız bir diğer hazine. 

 

Yurtdışında eğitim almanın diğer avantajları

  • Kesinlikle yeni yerler görecek, keşfedeceksiniz.
  • Bir yandan eğitiminizi sürdürürken diğer yandan dilinizi geliştirecek ve yepyeni kültürlerle tanışacaksınız.
  • Kariyeriniz ve mesleğiniz için kaliteli ve donanımlı bir eğitim alacaksınız.
  • Neredeyse 24 saat İngilizce konuşacaksınız.
  • Diploma ya da edineceğiniz diğer sertifikalar ve tabii İngilizce yeterliliğiniz iş bulma imkânınızı ciddi bir şekilde artıracak.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.